16-20 lipca 2017     Częstochowa

Forum Młodych to pięć wakacyjnych dni z młodymi ludźmi z całej Europy!

Chcesz poznać nowych ludzi? Szukasz odpowiedzi na pytania o Wiarę? Chcesz oderwać się od codziennych kłopotów? Przyjedź na Forum Młodych!

Zapraszamy serdecznie wszystkich w wieku pomiędzy 16 a 30 lat na Międzynarodowe Forum Młodych, które odbędzie się między 16 a 20 lipca, w Częstochowie, u stóp Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze miejsca ukochanego przez Jana Pawła II i wszystkich Polaków.

Chcemy po raz kolejny odpowiedzieć na wezwanie Ojca Świętego Franciszka i ZROBIĆ RABAN! Forum będzie kontynuacją zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Chcemy spotkać się, rozważać i wcielać w życie wypowiedziane przez Ojca Świętego wezwanie aby zamienić kanapę na parę butów i zarażać innych radością, która rodzi się z miłości Boga.

Zapewnimy wam inspirujące konferencje, warsztaty i spotkania z ciekawymi
ludźmi. W programie znajdziecie czas na spotkanie Boga w modlitwie, adoracji, sakramentach i radosnym uwielbieniu. Nie zabraknie też czasu na zabawę i muzykę.

Przybywajcie!

Pierwsze spotkanie dla młodych zostało zorganizowane przez Wspólnotę Emmanuel w 1984 roku w Paray-le-Monial we Francji. Celem było zaproponowanie młodym czasu wspólnego spotkania, odkrywania Miłości Boga i Kościoła, który jest młody i piękny!

Od tamtego czasu, spotkania w Paray-le-Monial odbywają się co roku, a wraz z rozwojem Wspólnoty w Europie i na świecie spotkania młodych zaczęły być organizowane również w wielu innych krajach.

W Polsce pierwszy raz Wspólnota Emmanuel zorganizowała takie wakacyjne spotkanie w Wadowicach w 2000 roku przed Światowymi Dniami Młodych w Rzymie. Wtedy zebrało się 900 osób, by wspólnie przygotować się do spotkania z Papieżem. Przez kolejne 7 lat spotykaliśmy się w Wadowicach, potem w 2008 roku w Niepokalanowie, a następnie w Warszawie na czuwaniu “Sydney w Warszawie”.

W 2013 roku spotkanie młodych odbyło się w Częstochowie, równolegle do Światowych Dni Młodzieży w Rio. Przybrało nazwę “Rio in Częstochowa”. W tym roku również spotykamy się w Częstochowie.