Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego 2017 – Dzień pierwszy

meet african american singles Dzień 1: piątek 26 maja

Chrześcijanin nie jest stworzony do smutku

love online dating Ewangelia wg św. Jana (16, 20-23a)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość. Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat. Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać.”

par söker man i Hjo   donna cerca uomo Toscana Komentarz

Chrześcijanin nie jest stworzony do smutku. Czasem napotyka w życiu trudności, cierpienia, krzyże. Jednak wie, że został powołany do radości. Cierpienia tego świata są dla niego niczym bóle rodzącej kobiety. Przygotowują go do życia wiecznego i przepowiadają obcowanie twarzą w twarz z Bogiem. Radość wiąże się z nawróceniem. Przychodzi z decyzją i aktem wiary w Chrystusa. Radość to także akt miłości. Jak mówił św. Franciszek Salezy: “Święty, który jest smutny, to żałosny święty”.

what is the best cougar dating site Słowa papieża Franciszka

Poddanie się działaniu Ducha Świętego prowadzi do radości. Chciałbym robić to czy tamto… Ale czuję, że Pan prosi mnie o coś innego. Radość odnajdę właśnie tam, dokąd wzywa mnie Duch.

Gdy mówimy o modlitwie uwielbienia w Kościele, często myślimy o charyzmatykach. Kiedy wspominałem o uwielbieniu podczas Mszy Świętej w domu św. Marty, miałem na myśli nie tylko modlitwę grup charyzmatycznych, ale całego Kościoła! Podczas uwielbienia uznajemy panowanie Boga nad nami oraz nad całym stworzeniem i wyrażamy to tańcem, muzyką, śpiewem. Chwalcie Boga zawsze, nigdy nie ustawajcie, chwalcie Go coraz częściej, stale. Gdy się gromadzicie, wychwalajcie Pana!

Odkrycie miłości Jezusa zmienia nasze życie i czyni nas świadkami Bożej Miłości. Kościół potrzebuje świadectwa chrześcijańskiego życia, a Duch Święty pomaga nam żyć w sposób spójny z Ewangelią, przez nasze uświęcenie.

 Zadanie dnia:

  • Poproszę Ducha Świętego, by pokazał mi drobną rzecz w moim życiu, która jest niezgodna z moim powołaniem do świętości. Zdecyduję się na zmianę w tym konkretnym wymiarze mojego życia, podejmując małe postanowienie i czyniąc akt wiary. Niech decyzji tej towarzyszy uwielbienie Boga i śpiew.
  • Napiszę krótką modlitwę (2 linijki) do Ducha Świętego, związaną z decyzją podjętą tego dnia.